Kategoria: niemcy


cze 23 2009 GM planuje odkupic Opla
Komentarze: 1

Aktualny vwłaściciel koncernu motoryzacyjnego Opel, amerykański General Motors chce zachować prawo do odkupienia niemieckiej spółki od przyszłego inwestora - poinformowal we wtorek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" powołując się na nieoficjalne źródła.

<!-- onet('adsGet1','main2-box') //--> <!-- onet('adsGet2') //--> Ten warunek,  czyni Opla znacznie mniej atrakcyjnym dla zainteresowanego jego przejęciem kanadyjskiego konsorcjum Magna.

"Magna w żadnym razie nie zgodzi się na tego rodzaju opcję odkupienia Opla" - twierdzą rozmówcy "FAZ". Jak pisze gazeta, GM próbuje sobie zapewnić możliwość zebrania w przyszłości owoców restrukturyzacji niemieckiego koncernu.

industrystock : :
cze 04 2009 Fiat ponownie szykuje się na opla
Komentarze: 1

Według włoskiego rządu szanse Fiata na przejęcie Opla nie zostały jeszcze przekreślone.

<!-- onet('adsGet1','main2-box') //--> <!-- onet('adsGet2') //--> W wystąpieniu w Mediolanie nie wykluczył, że "w najbliższych miesiącach kwestia Opla będzie znowu otwarta". Zdaniem ministra Scajoli oferta turyńskiego koncernu dotycząca niemieckiej filii  fimry General Motors jest "najlepsza".
"Decyzja o wyborze grupy Magna, podjęta przez niemiecki rząd i General Motors była natury finansowej i uwarunkowana była klimatem politycznym w Niemczech" - ocenił  na konferncji włoski minister. Wyraził on nadzieję, że niedawne oświadczenie kanclerz Angeli Merkel o tym, iż wybór kanadyjskiej spółki Magna nie jest wiążący, może oznaczać, że zarówno rząd niemiecki, jak i GM mogłyby ponownie rozważyć przyszłość Opla - jak dodał - "w interesie Europy".

lut 10 2009 zwolnienia w GM
Komentarze: 0

GM zmaga  się ze skutkami kryzysu poinformował we wtorek jako czasowy lek na problemy finansowe podobnie jak inni producenci podjął decyzje o zwolnieniu około 10 tys osób. ,

<!-- onet('adsGet1','main2-box') //--> <!-- onet('adsGet2') //-->

Tylko w USA , gdzie personel ten liczy około 29,5 tys. ludzi, redukcja ma objąć około 3400miejsc pracy.


 

GM informuje również, że z dniem 1 maja zmniejszy wynagrodzenia większości swych pracowników administracyjno-biurowych, przy czym w przypadku pracowników szczebla kierowniczego będzie to 10 proc., a pozostałych od 3 do 7 proc. Obniżki będą obowiązywać co najmniej do końca bieżącego roku, kiedy to zostanie dokonany ich przegląd.

 

industrystock : :
sty 20 2009 Branży motoryzacyjnej w Europie grozi krach?!...
Komentarze: 0

Europejska branża motoryzacyjna nie jest wcale w lepszej sytułacji niż amerykańska może upaść bez szybkiej interwencji rządów krajów UE - ostrzegł we wtorek  prezes koncernu Renault który jest jednocześnie  przewodniczącym organizacji firm samochodowych w Europie.

Stwierdził on, że producentów aut czeka krach z powodu "brutalnego" spadku sprzedaży aut i zaostrzenia operacji kredytowych. Katalog firm z branży samochodowej którym grozi bankructwo cały czas się wydłuża. Francuski rząd Nicolasa Sarkozy'ego przygotowuje plan wpompowania kapitału dla Renault i Peugeot Citroen. Niemiecki koncern BMW potwierdził zaś, że rozważa możliwość zwrócenia się o pomoc rządową z pakietu 500 mld euro. Fiat podał zaś, że może przejąć pakiet 35 proc. akcji Chryslera w ramach joint venture. Więcej informacji na temat przejęcia pakietu akcji przez fiata znajdą państwo w innych artykułach ACEA chce wsparcia finansowego dla branży motoryzacyjnej w wysokości 40 mld euro. Sektor motoryzacyjny w Europie ocenia, że sprzedaż aut w tym roku może spaść o około 20 proc.

industrystock : :
lis 27 2008 Porsche rezygnuje z zakupu akcji VW
Komentarze: 0

Serwis internetowy Leftlanenews informuje, że prezes Porsche w swoim komunikacji ogłosił, że na  chwile obecną  jego firma wstrzymuje się z nabywaniem nowych akcji i Volkswagena.
Wendelin Wiedeking (prezes Porsche) stwierdził, że powodem  takiego kroku są przesadnie wysokie ceny akcji Volkswagena oraz niższa sprzedaż nowych modeli Porsche od zakładanej. Spadek zainteresowania na samochody porsche  jest szczególnie wyraźny w Ameryce – najważniejszym rynku dla koncernu. Jednak nie oznacza to całkowitej rezygnacji z posiadania pakietu wiekszościowego Volkswagena odkłada jednak te plany na przyszły rok.